«Дім надії» в Малі: як одна ініціатива змінює життя жінок

Чи знаєте ви, що в Малі працює центр, який за пів року допоміг майже 50 жінкам, що постраждали від насильства? Розповідаємо, як працює «Дім надії» та чому це важливо.
Коли мова заходить про підтримку жінок, іноді найважливіші зміни відбуваються тихо й непомітно. Саме так працює центр «Дім надії» у Бамако, столиці Малі. Відкритий на початку 2025 року завдяки співпраці компанії Gedeon Richter, угорського фонду «Close to Africa» та місцевого партнера «Sini Sanuman», він уже встиг стати опорою для багатьох.
За перші шість місяців 2026 року допомогу тут отримали майже п'ятдесят жінок, а загалом від моменту відкриття — понад сто. Центр пропонує не лише медичну допомогу, а й психосоціальну та юридичну підтримку, тимчасове житло, освіту та професійне навчання. Це особливо важливо для жінок, які пережили насильство або постраждали від шкідливих традиційних практик.
Одна з ключових ініціатив центру — швейна майстерня. Тут жінки не просто опановують нову професію, а й отримують досвід створення товарів на продаж. Це допомагає їм повірити у власні сили, розвинути навички та побачити перспективи для майбутнього. Крім того, соціальні працівники регулярно проводять просвітницькі сесії про жіноче здоров'я та гендерно зумовлене насильство, а також взаємодіють із місцевими жіночими групами.
Важливим контекстом є те, що 2025 року Малі ухвалило закон, який криміналізує каліцтво жіночих статевих органів. Це значний крок уперед, хоча, як слушно зауважують експерти, законодавство саме по собі не викорінить шкідливі практики. Але воно створює правовий фундамент для захисту прав і гідності жінок, і такі ініціативи, як «Дім надії», допомагають втілювати ці зміни в життя.
Жужа Беке, керівниця відділу корпоративної соціальної відповідальності Gedeon Richter, наголошує: «Якість життя жінок тривалий час перебуває в центрі місії компанії. Ми переконані, що відчутний прогрес потребує не лише досягнень у галузі охорони здоров'я, а й систематичних зусиль, спрямованих на вирішення ширшого кола чинників, які впливають на благополуччя жінок».
Андреа Морріс, президентка фонду «Close to Africa», додає: «Результати, досягнуті протягом першої половини 2026 року, підтверджують, що „Дім надії“ відповідає на реальні потреби громади. Кожна жінка, яка отримує медичну допомогу, знаходить безпеку, опановує нові навички або здобуває більшу впевненість у розбудові власного майбутнього, — це важливий успіх».
Що це означає для нас? Історія «Дому надії» — це нагадування про те, що комплексна підтримка — медицина, освіта, психологічна допомога — справді змінює життя. І якщо ви шукаєте приклад, надихаючий своєю системністю, варто звернути увагу на те, як цей центр поєднує турботу про здоров'я з розвитком навичок та залученням громади.




